POLUVREME - Granitna odbrana Srbije, zreli smo za Mundobasket!

Odlično je za sad...

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Dobro ide posle 20 minuta.

Izabranici Svetislava Pešića vode protiv Turske sa 37:34.

Srbija je povela sa 3:0 nakon trojke Ristića, ali je brzo usledila serija od 7:0 za goste. Nakon toga Srbija kreće ozbiljno, a nakon trojke Jaramaza imali smo 21:17.

Sjajno završnica četvrtine je bila nakon ukradene lopte i zakucavanja Ognjena Dobrića, ali su se Turci vratili početkom druge četvrtine.

Velike probleme su imali i jedni i drugi u napadu zbog agresivnosti protivnika, a posle zakucavanja Gudurića bilo je 28:26 u korist našeg tima, a onda i kontra i asistencija Anđušića za Mitrovića za plus 4.

Izvanredna odbrana našeg tima se nastavila tokom ove četvrtine, Turska nije pronalazila rešenje, neretko se dešavalo da se sve rešava u poslednjim sekundama napada, dok je na drugoj strani bila za nijansu bolja situacija.

Ipak, Vilbekin je na individualni kvalitet uspeo da smanji na 32:29, ali smo ponovo odigrali fantastičnu odbranu, pa smo stigli posle poena Jaramaza sa linije za slobodna bacanja do 37:29.

Gosti uspevaju na kraju da naprave mini-seriju, popustila je i koncentracija našeg tima.

Gudurić je najefikasniji sa 8 poena, Jović ima 6, Dobrić 5. Sipahi kod Turske 8 poena.