18:19

Nema ni nagoveštaja da bi Partizanova kriza mogla uskoro da se prekine.

FMP
FMP

Košarkaši Partizana večeras igraju protov ruske Lokomotive Kubanj u trećem kolu Top 16 faze Evrokupa, a posle prvog poluvremena rezultat je 37:30 u korist domaćina.

U uvodnih pet minuta je delovalo da bi Partizan možda mogao da večeras uradi nešto više i popravi utisak iz meča sa Metropolitansom u prošlom kolu. Kapiten Veličković je u tim trenucima imao glavnu ulogu, upisao sedam od Partizanovih 14 poena, dok su Lokomotivu predvodili Kroford i Kalnietis, koji su zajedno upisali prvih 11 poena za domaće.

Imao je Partizan tada minimalnu prednost, ali kako je meč odmicao, sve je više problema, pre svega u napadu, imao tim Saša Filipovskog. Veoma loš procenat šuta i za dva, i za tri poena, Janković i Mika se nisu snalazili pod košem, nekoliko zicera je promašeno i prednost domaćina se lagano uvećavala.

Kroford je već stigao do 16 postignutih poena, a u Partizanu još niko nije stigao Veličkovićevih sedam poena iz uvodnog dela meča.