Poluvreme - Solidni Zemunci protiv Partizana, ali su naprasno stali!

petak 18.02.2022.
21:43

Sasvim solidno izdanje Borca u prvih 15 minuta.

ABA liga/SC Derbi

Partizan vodi na kraju prvog poluvremena protiv Borca iz Zemuna sa 47:30 što je i najveće vođstvo crno-belih danas.

Odlično je Borac iz Zemuna počeo utakmicu, dobro su igrali protiv Partizana i crno-beli nikako nisu uspevali da se odlepe. Bilo je 12:12 u 7. minutu utakmice, a onda 12 uzastopnih poena za Partizan za kraj prve deonice.

Nastavak je doneo promašaje Partizana, u prvih 5 minuta druge četvrtine problemi, Obradović je bio nezadovoljan izdanjem većine košarkaša, tražio je pravu petorku, a Borac je uspeo nakon trojke Sinoveca da stigne i do 33:26.

Ubrzo je Branković pogodio za -5 Borca, ali je to bilo najviše što su mogli u prvom poluvremenu.

Ledej, pa Avramović koji je vezao četiri poena, Partizan je imao ponovo dvocifrenu prednost. Tristan Vukčević je nastavio da podiže prednost, a Borac je tad promašio neke otvorene šuteve i priliku da ne dozvoli crno-belima da se odvoji.

Ledej sa 9 poena, Smailagić sa 8 i Avramović i Vukčević sa po 6 su najefikasniji kod Partizana, u Borcu Balmazović ima 11, Sinovec ima pogođene dve trojke.