Poluvreme: Šou Kevina Pantera, Partizanova igra za uživanje!

subota 23.10.2021.
19:40

Iz meča u meč, crno-beli izgledaju sve dominantnije.

Marko Djokovic/STARSPORT

Košarkaši Partizana vratili su se u halu ''Pionir'', gde posle prvog poluvremena vode protiv Krke sa 43:28 u okviru petog kola AdmiralBet ABA lige.

Prvu četvrtu obeležile su atraktivne blokade Kuruca, pa Gregora Glasa, uz dobru igru crno-belih u odbrani, pa su u prvih deset minuta gosti uspeli da postignu jedva 11 poena.

A kada se u drugoj raspucao Kevin Panter, razlika u korist Partizana postajala je sve veća. Bek Partizana je dizao publiku na noge svojom ''dalekometnom paljbom'' i preciznim šutevima daleko izvan linije 6.75 metara. Pogodio je četiri trojke iz šest pokušaja u prvom poluvremenu i ubedljivo je najefikasniji posle 20 minuta igre sa 15 postignutih poena. Zek Ledej je upisao osam, a Jam Madar šest postigtnutih poena.

Ukupno sedam trojki postigli su crno-beli u prvom poluvremenu iz 17 pokušaja, a u šutu za dva poena imaju odličan procenat od oko 61 posto.

Gosti nemaju raspoloženog igrača u napadu, Macura je najefikasniji u njihovim redovima sa sedam poena.