Poluvreme: Šta se desilo sa Zvezdom u drugoj četvrtini? (TVITOVI)

petak 29.01.2021.
21:30

Gosti razigrani, Zvezda neprepoznatljiva.

STARSPORT photo Belgrade Serbia

Posle prvog poluvremena utakmice 23. kola Evrolige, Crvena zvezda - Asvel 38:45.

Crveno-beli su, kako je i najavljeno, u večerašnji meč ušli bez suspendovanog Džonija O'Brajanta, a u njegovom odsustvu, početak meča obeležio je Lendri Noko, uz Voldena i njih dvojica su preedvodili Zvezdu u tim trenucima sa po šest poena.

Gosti nisu dozvolili Zvezdi da se rezultatski odlepi, vodila se ravnopravna borba, sve do početka druge četvrtine, kada ekipa Asvela fenomenalnim šutem za tri poena (bilo je 8/9 pred kraj druge četvrtine) preuzima potpunu kontrolu, iz minuta u minut uvećava vođstvo koje je iznosilo i 15 poena razlike (45:30).

Ipak, u finišu poluvrtemena usledio je odgovor crveno-belih, njihova serija 8:0 i sada Rdaonjićev tim  već ima čemu da se nada u nastavku meča, pogotovo ukoliko pojača odbranu.

Antoan Dio je bio nepogrešiv van linije 6.75m, pogodio je iz sva četiri pokušaja za tri poena i najefikasniji je u Asvelu sa 12 poena.

U Zvezdi Volden devet, Noko osam poena posle prvog poluvremena.