Poluvreme - Zvezda opet briljira, ko je zreo za NBA? (TVITOVI)

sreda 02.01.2019.
20:48

Francuski velikan nemoćan u prvom poluvremenu protiv Tomićeve mašinerije.

Sportske.net/Pavle Knežević

Ekipa Crvene zvezde sjajno igra ove sezone, njeni navijači mogu da uživaju, a tako je  bilo i večeras, tokom prvog poluvremena utakmice prvog kola Top 16 faze Evrokupa protiv francuskog Limoža.

Pred punim tribinama dvorane ''Aleksandar Nikolić'', Zvezda posle 20 minuta igre vodi sa 40:32.

Samo u prvih nekoliko minuta, Limož je bio ravnopravan rival, a onda su se raspucali Reglend i Beron i Zvezda je krajem prve četvrtine otišla na ''plus deset'' - 24:14.

Tokom druge četvrtine, tim Milana Tomića je ovu prednost uspešno održavao, ne dozvolivši gostima da se ozbiljnije približe, uz odličnu igru u odbrani.

Džo Reglend je upisao devet poena i tri asistencije, a Bili Beron je uz isti poenterski učinak dodao i pet skokova i četiri asistencije. Maik Cirbes ima sedam poena i dcva skoka, ali igrač koga navijači najvišehvale u poslednje vreme je mladi Boriša Simanić. On je sa dve blokade večeras podigao publiku na noge, a uz to je upisao i šest poena i dva skoka.

U Limožu za sada ubedljivo najefikasniji Dvajt Hardi sa 11 poena, prati ga Aksel Butil sa 8 (trojke 2/2).