Poluvreme - Zvezda stala u odbrani, ko je to "laž od igrača"? (TVITOVI)

Crvena zvezda u minusu nakon prvih dvadeset minuta.

Beta/Branislav Božić/Mo

Dvadeset minuta je prošlo, Crvena zvezda gubi u Istanbulu od Efesa sa 50:46.

Dobro je krenula Crvena zvezda, Feldin je odlično počeo i nagovestio da će imati dobro šutersko veče u Istanbulu.

Povela je Zvezda sa 4:7, imala par puta tri poena prednosti, ali je Krunoslav Simon takođe dokazao da je šuterski raspoložen i zajedno sa Motumom doveo domaće do 16:12.

Bjelica, Jovanović i Dangubić su uspeli da preokrenu rezultat, klackalica je bila do kraja, a Efes je na mali odmor otišao uz prednost 22:21.

Jovanović je pogodio trojku za 22:24, ali onda u seriju ulazi Zoran Dragić, u stilu Gorana Dragića.

Igrao je fenomenalno, pogodio nekoliko šuteva, očas posla je Efes poveo sa 35:28. Vladimir Štimac je doneo domaćima 9 poena prednosti, što je bila najveća prednost danas.

Prednost je nastavila da raste, Derik Braun je bio odličan i doveo svoju ekipu do 13 poena prednosti (43:30), odbrana Crvene zvezde je izgledala veoma slabo u tim trenucima.

Ročesti i Davidovac su pogodili trojke, ali odbrana je i dalje zakazivala, primili su 49 poena, a do kraja poluvremena je bilo još minut. Ipak, defanzivno su podigli nivo igre crveno-beli, uspeli su da smanje razliku i imaju čemu da se nadaju u nastavku meča.

Evo i nekih utisaka tokom i nakon prvog dela igre.