Poraz Baskonije pred duel sa Partizanom, Jaramaz 3-1-3

15:45

Ipak, Monekea je služio šut.

2024 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Evroligaška ekipa Baskonije loše je započela novu sezonu u španskoj ACB ligi.

Tim iz Vitorije je gostovao ekipi Tenerifa u prvom kolu, a tamo je doživeo poraz rezultatom 88:80.

Baskonija je u većem delu meča odigrala dobar meč, imala je aktivan rezultat, pa i vođstvo od pet-šest poena razlike tokom treće četvrtine, ali je u poslednjih deset minuta usledio veliki pad u igri gostiju, što su domai iskoristili i došli do važne pobede.

Fitipaldo je sa 16 poena i 9 skokova predvodi ekipu Tenerifa sa 16 poena i 9 skokova, a u ekipi Baskonije bolji od ostalih bili su Moneke sa 20 poena i 6 skokova i Luvavu-Kabaro sa 18 postignutih poena.

Doskorašnji bek Partizana Ognjen Jaramaz je meč završio sa tri poena, tri asistencije i jednim skokom za devet i po minuta u igri.

Podsetimo, Baskonija će u četvrtak od 20 časova i 30 minuta dočekati ekipu Partizana u prvom kolu Evrolige.