petak 04.02.2022.
22:01

Ništa od iznenađenja.

AdmiralBet ABA liga/SC Derby

Devetnaesto kolo AdmiralBet ABA lige počelo je utakmicom u Podgorici, gde je SC Derbi savladao ekipu Krke rezultatom 86:76.

Gosti iz Novog Mesta su sjajno odigrali prvu četvrtinu koju su dobili sa 32:16, a početkom druge su razliku uvećali na 20 poena viška. Međutim, domaći su počeli konačno da se bude, pa su već do poluvremena uspeli sa smanje na 48:42.

Treća četvrtina bila je ključna, jer je SC Derbi uspeo ne samo da napravi preokret, nego je protivniku u tom delu igre dozvolio samo šest poena, pa do kraja nije bilo veće neizvesnosti.

Nil sa 24, Megi sa 20 i Kamenjaš sa 18 poena i deset skokova bili su najbolji u pobedničkoj ekipi, a Krku su predvodili Masuca sa 14, Stipčević i Luka Lapornik sa po 11 poena.

SC Derbi sada ima skor 7-10 na osmom mestu na tabeli, a Krka je ostala na poslednjem mestu sa tri pobede i 14 poraza.