sreda 18.12.2019.
19:43

Srpski predstavnik u Evroligi bio u igri sve do sredine treće četvrtine.

EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

U 13. kolu Evrolige, košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Moskvi od CSKA rezultatom  100:74 (26:21, 26:23, 24:18, 24:12).

Prva četvrtina je bila veoma efikasna, sve do sredine te deonice gledali smo rezultatsku klackalicu, da bi nakon toga usledila bolja igra Moskovljana koji su četvrtinu završili sa pet poena prednosti - 26:21.

Poenima Strelnijeksa i sjajnog Majka Džejmsa početkom druge četvrtine, CSKA je održavala prednost, da bi ona u nastavku bila i dvocifrena.

Zvezda je zahvaljujući trojkama Davidovca, asistencijama Čovića i skoku Kuzmića ostala u igri do kraja poluvremena, da bi se na odmor otišlo prednošću domaćina od osam poena - 52:44.

Početkom treće četvrtine, "crveno-beli" su se u potpunosti rezultatski vratili u meč dvema trojkama koje je pogodio Beron, u jetnom trenutku čak i poveli, no Rusi su uz pomoć nekoliko mini-serija brzo vratili dvocifrenu prednost u finišu treće četvrtine - 76:62.

Zvezdina igra se u potpunosti raspala u poslednjoj deonici kada je CSKA dosta lagano povećao prednost i na kraju zasluženo slavio rezultatom 100:74. Šakota je na šest minuta do kraja meča u kratkom vremenskom roku dobio dve tehničke greške, pa je bio isključen sa utakmice.

Najraspoloženiji je bio sjajni Majk Džejms sa 29 poena, a ispratili su ga Bolomboj sa 17, Kurbanov sa 11 i Hilijard sa 10 postignutih poena.

U redovima Zvezde, Dejan Davidovac je postigao 17 poena, dok je osim njega jedino još Beron imao dvocifreni učinak sa 14 postignutih poena.

Nakon poraza u Moskvi, Crvena zveda ima skor 5-10, dok je CSKA na 10-5.

U sledećem kolu Evrolige, Zvezda dočekuje Olimpijakos, a CSKA gostuje Efesu u Istanbulu.