Raduljica među najboljima u novoj pobedi PAO-a

Autor: Boban Filipović
ponedeljak 01.02.2016.
20:12

Panatinaikos bez većih problema izašao na kraj sa Retimom i vratio se na pobedniči kolosek nakon prvog poraza u domaćem šampionatu u prošlom kolu odnajvećeg rivala Olimpijakosa.

euroleague.net

Gosti sa Krita su se držali u prestonici u prvih deset minuta, ali je njihov otpor slomljen u drugom kvartalu i do kraja je ekipa Saše Đorđevića rutinski privela meč kraju.

Utakmica je završena rezultatom 84:62, a Miroslav Raduljica je bio jedan od najzapaženijih u pobedničkom sastavu.

Prvi centar 'Zelenih' je sa nešto više od 16 minuta u igri postigao 11 poena i imao 5 skokova, a efikasniji od njega bio je jedino Vladimir Janković koji je ubacio 13 poena.

Ognjenk Kuzmić je ostao bez učinka za četiri minuta koliko je proveo na parketu, a Aleksandar Pavlović nije ni ulazio u igru. Ovi podaci su dodatna potvrda tvrdnji da su njih dvoica na izlaznim vratima Atinjana.

U Retimnu je odskočio Karter sa 18 poena i 9 skokova.

Olimpijakos i Panatinaikos dele čelnu poziciju nakon 16. kola, ali su crveno-beli u prednosti zbog jače pobede u međusobnim duelima.