petak 23.11.2018.
20:34

Najmlađi MVP u istoriji kao da je vaskrsnuo ove sezone.

Beta/AP Photo/Mary Altaffer

Košarkaši Minesota Timbervulvsa slavili su u "Berklejs centru" u Njujork protiv Bruklin Netsa rezultatom 102:112.

Gosti iz Mineapolisu bolje otvaraju meč, ali se Bruklin budi u drugoj deonici prvog kvartala i nakon 12 minuta dolazi do prednosti od četiri poena.

Vodili su većim delom druge deonice, ali se Minesota trgla  finišu prvog poluvremena, pa su gosti na veliki odmor otišli sa pet poena viška.

U drugom poluvremenu, "Vukovi" nastavlju gde su stali u prvom, krenuli su da melju rivala, ubrzo stigli i do dvocifrene prednosti, da bi krajem treće četvrtine stekli i 18 poena viška, na poslednji odmor su otišli sa +17.

Uspeo je Bruklin da se vrati u meč u finišu, spustili su deficit na samo četiri poena, ali je Minesota imala spreman odgovor, odličan je bio Derik Rouz, te su Vulvsi upisali osmi trijumf ove sezone (8-11), nanevši 12. poraz ekipi Bruklina (8-12).

Pobednički sastav je predvodio odlični Derik Rouz sa 25 poena, bivši igrač Čikago Bulsa igra kao preporođen ove sezone.

Pratili su ga Tauns sa 21 poenom, Gibson sa 16 poena i 11 skokova, dok je Džef Tig bio na ivici dabl-dabl učinka sa 15 poena i devet asistencija.

U redovima Bruklina po 18 poena Herisa i Dinvidija, 13 je dodao DeMari Kerol, po 12 su upisali Alen i Nejpijer, dok je dvocifren sa 11 poena bio i Kreb.