Sa Jogijem Ferelom Ljubljančani su mnogo jači, 1:0 protiv FMP-a

20:26

Nedavno je propustio meč protiv Crvene zvezde, ali večeras se vratio u velikom stilu.

AdmiralBet ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedom su započeli četvrtfinalnu seriju plej-ofa AdmiralBet ABA lige.

Oni su večeras pred oko 1.500 gledalaca u ljubljanskim ''Stožicama'' savladali FMP iz Železnika rezultatom 87:77.

S obzirom da se četvrtfinalna serija igra na dve pobede, Ljubljančani će u drugom meču u Železniku imati priliku da izbore plasman u polufinale, u suprotnom će se igrati majstorica u Ljubljani.

Posle ravnopravne prve četvrtine, domači su u drugoj uspeli da naprave osetniju razliku i na poluvreme su otišli vođstvom rezultatom 49:40.

Tih desetak poena prednosti Ljubljančani su održavali u većem delu drugog poluvremena i bez veće neizvesnosti su ostvarili pobedu.

Jogi Ferel je sa 20 poena i pet asistencija bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a odličan je bio i centar Alen Omić sa 15 poena i 10 skokova.

Kod gostiju 18 poena Čarlija Mura, a Izundu i Stepanović su ga pratili sa po 12 postignutih poena.