16:55

Ne daju prvo mesto.

Srdjan StevanovicStarsport.rs ©

Ligaški deo sezone u Turskoj se bliži samom kraju, a danas je ekipa Fenerbahčea na svom terenu deklasirala Turk Telekom u okviru 29. kola tamošnje Superlige.

Ekipa Saše Đorđevića, bez Marka Gudurića u igri, trijumfovala je rezultatom 92:63 i zadržala prvo mesto na tabeli sa 23 pobede i šest poraza, dok je Turk Telekom ostao bez šansi za plasman u plej-of sa 12 pobeda i 16 poraza i nalazi se na 11. poziciji.

Fenerbahče je posle prve četvrtine vodio sa ubedljivih 28:12, a već do kraja treće deonice ta razlika je uvećana na ''plus 30'', pa je domaćem timu ostalo da u poslednjih deset minuta rutinski završi posao.

Birsen je sa 14 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a pratili su ga Buker i Duverioglu sa po 13. Kod gostiju najbolji Džonson sa 16 poena i sedam skokova.

U poslednjem kolu pred plej-of Fenerbahče će gostovati Bujukčekmečeu i biće mu neophodna pobeda kako bi zadržao prvo mesto, osim ukoliko Efes negde ne kiksne, protiv Gacijantepa ili Jalovaspora.