23:59

Branilac prstena nije iskoristio prvu "meč loptu". San Antonio pobedom u četvrtom meču ostao u životu, barem do utorka.

Beta/AP Photo/Eric Gay

Košarkaši San Antonija dobili su četvrti meč u seriji sa Golden Stejtom i produžili seriju barem još malo.

Tim Grega Popoviča koji večeras nije vodio ekipu sa klupe slavio je 103:90 (30:22, 26:20, 21:29, 26:19) tako da ćemo u utorak gledati i petu utakmicu ove četvrtfinalne serije.

Dugo su Sparsi pokušavali da slome šampiona ali su tek u finišu u tome i uspeli. Ključnu ulogu u večerašnjoj utakmici odigrao je prekaljeni Manu Đinobili koji je pogađao kada je bilo najvažnije.

Lemarkus Oldridž bio je najefikasniji kod domaćina sa 22 poena i 10 skokova, a sledili su ga Manu Đinobili (16 pts, 5 as) i Rudi Gej (14 pts, 7 sk).

Voriorse je predvodio Kevin Durent sa 34 poena i 13 skokova, a drugi najefikasniji u poraženom sastavu bio je Klej Tompson sa 12 poena i 5 skokova.

Golden Stejt vodi u seriji sa 3:1, a novu šansu da dovrši posao imaće u utorak na svom terenu.