četvrtak 31.03.2022.
22:36

Ogromna pobeda za ekipu srpskog stručnjaka.

EPA-EFE/ANATOLY MALTSEV

Ekipa Monaka savladala je Armani u gostima rezultatom 72:63 u meču 33. kola Evrolige i tako se plasirala TOP 8 fazu Evrolige.

Armani je imao prednost tokom prvog poluvremena, domaći su otišli na poluvreme sa +6 (37:31).

Imali su domači 11 poena prednosti na startu treće četvrtine (42:31), aonda je usledio veliki preokret Monaka. Do kraja treće deonice ekipa Saše Obradoviča napravila je seriju 20:1 i stigla do prednosti od osam poena.

Do kraja susreta Monako je uspeo da zadrži vođstvo, stigne do velike pobede i plasmana u TOP 8 Evrolige.

Goste je do pobede predvodio maestralni Majk Džejms sa 19 poena, Donta Hol je ubacio 16. U ekipi Armanija najjefikasniji bio je Šavon Šilds sa 22 poena.

Moanko je ovom pobedom došao do skoro 14-13 i obezbedio nastavak takmičenja. Armani je četvrti sa 18 pobeda i devet poraza.