četvrtak 26.10.2017.
20:50

Slavlje Crvene zvezde u Kombank areni, nakon 4 kola imaju 2 pobede i 2 poraza!

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Pobeda Crvene zvezde, druga u ovoj sezoni Evrolige, danas je pao Makabi u vreloj atmosferi Kombank arene sa 87:84 (19:24, 20:25, 23:12 i 25:23).

Zabeležen je nešto sporiji početak obe ekipe, mučili su se i jedni i drugi u napadu, a onda je posle petog minuta usledio rafal na obe strane, posebno od strane Makabija.

Feldin je bio jedini raspoložen za šut u Crvenoj zvezdi, dok su sa druge strane Džona Bolden i Dešon Tomas "terorisali" koš našeg šampiona.

Bolden je imao 10 poena nakon prvih 10 minuta, bio je nerešiva enigma za odbrambene igrače Crvene zvezde.

U drugoj četvrtini Lazarević je pogurao crveno-bele, a nakon serije Lesora i Ročestija bilo je 28:30 za Makabi koji, ipak, nije ispuštao prednost stečenu iz prve četvrtine sve do kraja deonice.

Nakon par izgubljenih lopti domaćih, Džekson i Tomas su vodili Makabi do nove prednosti, ovoga puta je bilo i +10, što je bila i konačna razlika na kraju poluvremena.

Usledila je četvrtina Milka Bjelice.

Ročesti dvojkom i Bjelica trojkom su prepolovili prednost Makabija, a Ročesti je svojim 13. poenom stigao doveo Zvezdu na samo -2 za ludnicu u Areni. Usledila je dobra odbrana našeg tima, ali je Tomas držao Makabi na odstojanju, igrao je fenomenalno večeras.

Ipak, Bjelica krade loptu i donosi prednost Crvenoj zvezdi 57:56, a nakon što se rezultat lomio, Bjelica je pogodio novu trojku za novu prednost domaćeg tima.

Ukupno je postigao 13 poena u trećoj deonici, bio je fantastičan, baš kao i Crvena zvezda, dobila je ovu četvrtinu 23:12.

Egal i u poslednjoj deonici, Dešon Tomas je igrao neverovatno, doveo je goste u prednost od +4, ali je Pero Antić na drugoj strani smanjio trojkom.

Feldin je doneo izjednačenje trojkom na 5 minuta do kraja, videlo se da ćemo gledati veoma neizvesnu utakmicu.

Dva minuta su se igrale sjajne odbrane, a onda je proradila levica Dobrića, pogodio je ovaj momak novu trojku za prednost Crvene zvezde na 3 minuta do kraja, a nakon trojke Ročestija i njegovog 18 poena, Zvezda stiže do 80:78 na 2:30 do kraja!

84:82 je bilo nakon poena Ročestija na minut do kraja, ali je Pjer Džekson izjednačio na 35 sekundi do kraja utakmice.

Ročesti je na 15 sekundi do kraja pogodio nakon teškog ulaza za 86:84, Makabi je imao napad, ali je Dešon Tomas promašio kada je to bilo najbitnije!

Makabi je morao da pravi faul, učinili su to na sekund do kraja, Lazić je šutirao slobodna bacanja i zapečatio sudbinu Makabija!

Ročesti najefikasniji u redovima Crvene zvezde sa 22 poena, 3 skoka i 5 asistencija, Feldin je dodao 19 poena uz 8 asistencija i 4 ukradene lopte, a Bjelica je imao 16 poena.

Na drugoj strani Dešon Tomas je imao 28 poena, Pjer Džekson 14.