Sjajni Bogdanović predvodio Fener do nove pobede

nedelja 09.04.2017.
15:58

Košarkaši Fenerbahče Ulkera savladali su Banvit na gostovanju i osamili se na čelu tabele.

Epa/Tolga Bozoglu

Izabranici Željka Obradovića slavili su na gostovanju u Bandirmi, rezultatom 75-86.

Fener je vodio tokom čitavog susreta, nakon prvog poluvremena činilo se da Banvitu preti katastrofa. Aktuelni šampioni su dobili drugi kvartal sa 13-26 i na pauzu su otišli sa 16 poena viška.

Ipak, domaćin se vraća u trećem periodu, dobijaju taj deo igre rezultatom 27-16 i spuštaju deficit na samo pet poena pred poslednjih 10 minuta.

U odlučujućoj četvrtini su ipak Obradovićevi izabranici zaigrali bolje, dobili taj kvartal i tako overili pobedu.

Još jednu sjajnu partiju pružio je Bogdan Bogdanović, on je predvodio Fener sa 18 poena i devet asistencija.

Pratili su ga Judo sa 16 poena, Datome sa 13, kao i Jan Veseli sa 11 i Bobi Dikson sa 10. Nikola Kalinić je meč završio sa četiri poena i po dva skoka i asistencije.

U poraženom sastavu blistao je Gediminas Orelik sa 29 poena, ali je on gotovo jedini bio raspoložen za igru. Pratili su ga Gašpar Vidmar sa 14, kao i bivši igrač Partizana Edo Murić sa 10 poena, koliko je ubacio i Džeremi Čepel.

Kod domaćina je podbacio Džordan Tiodor, koji je ubacio svega sedam poena uz četiri asistencije.