petak 10.03.2023.
20:47

Barselona pala u Istanbulu u okviru 28. kola Evrolige.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Veliki evroligaški derbi gledali smo u Istanbulu gde su koplja ukrstili Fenerbahče i Barselona u okviru 28. kola, a pobedu je odneo domaćin - 81:73.

Tim iz Istanbula je veoma slabo krenuo u meč, brzo je bilo 2:9, pa onda 8:20, a bilo je i najvećih 13:30 u jednom trenutku prve četvrtine jer je gostima baš sve polazilo za rukom.

Ipak, prednost se topila postepeno, serijom 5:0 je završena prve deonica, a onda se u drugoj meč vratio u egal. Definitivno najzaslužniji za to je bio Marko Gudurić koji je vezao pet poena, a na drugoj strani sasvim solidan je bio Nikola Kalinić.

U neizvesnoj završnici pojavio se ponovo Marko Gudurić koji je pogodio za 72:68 na 3:30 do kraja, a Buker i Motli su rešili pitanje pobednika do kraja utakmice.

Gudurić kod pobednika 15 poena, 4 skoka, Motli je imao 16, Buker 13, Vilbekin 12, a Nemanja Bjelica za 8 minuta 3 poena, skok i 2 asistencije. Kod poraženih Mirotić 19 poena, Satoranski je imao 14, Kalinić se zaustavio na 8 iz prvog poluvremena.