SL - Zvezda ne prašta, preslišani i "Panteri"

petak 29.05.2015.
21:45

Košarkaši Crvene zvezde Telekom vezali su dvanaestu uzastopnu pobedu u domaćem šampionatu, pošto su u okviru prve utakmice 12. kola Superlige slavili na gostovanju FMP Železniku.

Beta/SašaĐorđević/Ds

Aktuelni šampion regionalne košarkaške lige nastavio je da niže pobede u domaćem šampionatu, pošto je u prvoj utakmici 12. kola savladao FMP na gostovanju u Železniku.

Pred oko 500 ljubitelja košarke Crvena zvezda Telekom savladala je FMP rezultatom 91:77 (21:15, 20:22, 27:20, 23:20) a utakmica je prelomljena tokom treće deonice.

Predvođena Bobanom Marjanovićem (24 pts, 8 sk), Lukom Mitrovićem (18 pts, 6 sk) i Markusom Vilijamsom (14 pts, 5 as) Zvezda je lako stigla do nove pobede čime je osigurala ostanak na liderskoj poziciji na tabeli.

Posle prvih deset minuta igre crveno-beli su imali "+6" ali je FMP na veliki odmor otišao sa samo četiri poena zaostatka.

Gosti su prelomili utakmicu u trećoj četvrtini kada su stigli do maksimalnih "+18" (47:65) a onda su lagano održavali prednost do kraja susreta.

Za tim iz Železnika nije nastupio Filip Čović a u njegovom odsustvu "pantere" je predvodio Dragan Apić sa 19 poena i 5 skokova.

Crvena zvezda Telekom ostaje lider na tabeli sa skorom 12/0, dok FMP Železnik posle današnjeg poraza ima skor 3/9.