Šokantan poraz Srpkinja, najteži rival u četvrtfinalu!

ponedeljak 22.06.2015.
22:16

Na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj završena je druga faza takmičenja, a naša reprezentacija je u poslednjem kolu doživela minimalan poraz od Litvanije.

fiba.com
fiba.com

Reprezentacija Srbije doživela je poraz na kraju druge faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj.

Izabranice Marine Maljković su poražene od Litvanije rezultatom 73-72 i tako zauzele četvrto mesto u Grupi F, pa će se u četvrtfinalu sastati sa prvoplasiranom selekcijom iz Grupe E, reprezentacijom Turske.

Naše reprezentativke su odlično ušle u današnji meč, dobile prvu četvrtinu sa 32-17, ali je u drugoj četvrtini usledio veliki pad u njihovoj igri, Litvanija je uhvatila priključak i zatim u drugom poluvremenu uspela da uvede meč u neizvesnu završnicu.

Srbija je imala poslednji napad na utakmici, ali ga nije iskoristila Jelena Milovanović, pa su Litvanke stigle do važne pobede koja ih je odvela na drugo mesto u našoj grupi.

Milovanovićeva je sa 14 poena bila najefikasnija u našem timu, a na drugoj strani blistala je Nacickaite sa 21.