22:23

Jedno od najprijatnijih iznenađenja ove sezone u Evroligi, ekipa Baskonije, nastavlja da oduševljava.

screenshot - Youtube.com

Košarkaški klub iz Vitorije savladao je ekipu Barselona na svom terenu.

Bilo je 65-62 (9-16, 15-14, 23-15, 18-17) u korist izabranika Sita Alonsa, u veoma uzbudljivom meču.

Vodila je Barsa nakon prvog poluvremena sa šest poena razlike, u prvom kvartalu su ostavili domaćina na svega devet poena.

U trećoj četvrtini Baskonija uzima stvari u svoje ruke, predvođeni Buboom i Hangom u poslednju deonicu ulaze sa dva poena prednosti.

Poslednjih 10 minuta doneli su dosta uzbuđenja, u samoj završnici najpre je Buboa odveo Baskoniju na +4 oko tri i po minuta do kraja.

Vratili su gosti preko Tomića i Rajsa, da bi potonji na minut i 25 sekundi do kraja trojkom odgovorio na trojku Šejna Larkina i poravnao rezultat.

Plej Baskonije mu je u sledećem napadu odmah uzvratio, ispostavilo se da su ti poeni bili i ključni.

Do kraja su po dva penala realizovali i Buboa i Rajs, gosti su propustili dve prilike da izjednače, te su domaći na kraju slavilil.

Igrač utakmice bio je francuski košarkaš Rodrig Buboa koji je meč završio sa 19 poena.

Njega su u pobedničkom sastavu pratili Šejn Larkin sa 14 poena, Hanga sa devet i tri ukradene lopte, kao i Vojtman sa sedam poena i osam skokova.

U poraženom sastavu, 18 poena i sedam skokova Ante Tomića, tri manje je upisao Tajris Rajs uz osam asistencija, dok je Peteri Koponen meč završio sa 13 poena i tri asistencije.

Baskonija je sada četvrta na tabeli Evrolige sa skorom 9-4 (isti skor imaju i drugoplasirani Real i trećeplasirani Olimijakos), Barsa ima skor kao i Crvena zvezda mts, 5-8, samo što se nalazi dva mesta ispod srpskog predstavnika.