SRPSKO VEČE i u Ligi šampiona! Mega dobila Cibonu u dramatičnom finišu!

utorak 25.10.2016.
21:54

U utakmici drugog kola Grupe D FIBA Lige šampiona, ekipa Mega Leksa je ostvarila svoju prvu pobedu na evropskoj sceni!

aba-liga.com/Mega Leks/Ivica Veselinov

Posle poraza u prvom kolu FIBA Lige šampiona, ekipe Mega Leksa i Cibone su sa velikim motivima ušle u večerašnji meč u Sremskoj Mitrovici.

Podsetimo, Mega je na startu takmičenja izgubila od Avelina na svom terenu sa 84:70, a Cibona je pretrpela pravi debakl protiv Tenerifa (57:85).

Ovoga puta gledali smo zanimljiv dvoboj rivala sa ''Jadrana'', a na kraju je pobedu izborila Mega Leks rezultatom 81:79, zahvaljujući sjajnom Ognjenu Jaramazu!

Večeras su Zagrepčani bolje ušli u utakmicu i tokom prvog poluvremena stekli sasvim solidnu prednost, koja je iznosila 10-12 poena razlike.

Mega je tokom druge četvrtine uspela da tu razliku značajno smanji, pa se na poluvreme otišlo vođstvom Cibone rezultatom 43:39.

Prava borba viđena je u drugom poluvremenu. Milojevićev tim se razigrao i rastrčao u tom periodu, zaigrali su mnogo bolje u odbrani, a Zagrepčani su sve teže izlazili na kraj sa raspoloženim Jaramazom.

Naravno, takva igra dovela je i do rezultatskog preokreta, koji je posebno došao do izražaja sredinom poslednje deonice, kada je posle fenomenalnog zakucavanja Kabe, Mega povela sa 77:70!

Cibona je nešto kasnije smanjila na 79:75, kada je došlo do žestokih protesta trenera gostiju Damira Mulaomerovića i prvog čoveka kluba Ace Petrovića, nezadovoljnih pojedinim sudijskim odlukama.

Naravno, epilog je bila tehnička greška klupi Cibone, ali domaći ne koriste dva slobodna bacanja i na minut i po do kraja Šakić smanjuje na 79:78!

Isti igrač je nešto kasnije sa linije penala izjednačio, da bi prednost Megi vratio Jaramaz posle solo prodora - 81:79!

Imala je Cibona poslednji napad, ali Marineli nije pogodio za tri poena i slavlje u Sremskoj Mitrovici je moglo da počne!

MEGA LEKS: Mušidi 19, Jaramaz 22, Veljković, Milisavljević, Kaba 11, Zagorac 6, Čančar 8, Simeunović, Tejić 6, Novak 9.

CIBONA: Šakić 21, Marineli, Ćorić 7, Džonson 5, Bošnjak 4, Rozić 16, Slavica, Joksimović 2, Žižić 22, Gospić 2
.

U ostalim, do sada završenim rezultatima drugog kola FIBA Lige šampiona, postignuti su sledeći rezultati: