TBL - Efes grabi ka finalu

Autor: Boban Filipović
četvrtak 26.05.2016.
21:08

Košarkaši Anadolu Efesa stigli su korak od plasmana u finale truskog plej-ofa pošto su poveli protiv Darušafake sa 2:0 u pobedama u polufinalnoj seriji.

bsl.org.tr
bsl.org.tr

Efes je drugu pobedu nad Darušafakom kao domaćin izvojevao znatno lakše nego prvu.

Za razliku od prve utakmice u kojoj je najbolji tim regularnog dela TBL lige jurio rezultat i zahvaljujući velikom preokretu u polsednjem kvartalu uspeo da trijumfuje rezultatom 80:71, večeras je u 'Abdi Pekči' Areni bila sasvim druga priča.

Efes je već nakon prve četvrtine imao dvocifren plus, održao ga do odlaska na odmor, a onda u trećem periodu stekao velikih 27 poena prednosti i u poslednjih deset minuta imao luksuz da se opusti i dozvolio rivalu da upristoji poraz. Utakmica je završena rezultatom 88:73.

Dario Šarić je bio najefikasniji kod pobednika sa 13 poena, Brajant Danston je ubacio jedan manje, Tomas Ertel je brojao do 11, a Čedi Osman i Aleks Tajus postigli su po 10 poena.

Kod Darušafake najzapaženiji Skoti Vilbekin sa 18 poena.

Treći meč ove polufinalne serije bi mogao da bude i poslednji, na programu je prekosutra.

Podsetimo, drugi polufinalni par čine Fenerbahče i Galatasaraj, ekipa Željka Obradovića vodi sa 1:0 u seriji.