TBSL: Fener brzo preboleo Beograd i F4, Banvit slavio u Istanbulu

sreda 23.05.2018.
22:02

Počeo je plej-of i u turskoj Super ligi, ovo je stanje nakon prvih mečeva.

EPA/ANDREJ CUKIC

Fenerbahče Doguš je na nedavno održanom fajnal foru Evrolige u Beogradu takmičenje završio porazom u finalu od madridskog Reala, ali su se brzo oporavili od predavanja trofeja "kraljevskom" klubu, kako su u okviru prve runde plej-ofa u Turskoj slavili protiv Sakarije rezultatom 81-66.

Gosti su se držali u prvom kvartalu, ali je Fener dodao gas u drugom, te je na odmor otišao sa 14 poena prednosti.

Ipak, Sakarija se nije predavala, nakon treće deonice spustili su deficit na samo pet poena.

Fener je ipak uspeo da se sastavi u poslednjih 10 minuta, sredinom kvartala su došli i do nove dvocifrene prednosti, a u finišu su potpuno dotukli objektivno slabijeg rivala i poveli sa 1:0 u seriji koja se igra na dve dobijene utakmice.

U ekipi Željka Obradovića istakli su se Nikolo Meli i Džejms Naneli sa po 15 poena, 12 je dodao Veseli, dok je 10 poena upisao Datome. Marko Gudurić i Nikola Kalinić nisu nastupili na ovom susretu.

U poraženom sastavu 16 poena Lopeza, 14 je dodao Džouns, dok je 11 upisao bivši centar Mege i Olimpije Nikola Janković.

U drugom četvrtfinalnom susretu Banvit je napravio brejk u Istanbulu protiv Bešiktaša, slavili su gosti iz Bandirme rezultatom 77-79.

U prvom delu igre domaćin je uglavnom bio u vođstvu, ali je Banvit pred odlazak na odmor došao do dva poena viška.

Treća deonica pripada gostima, koji u poslednjih 10 minuta ulaze sa četiri poena prednosti.

Bešiktaš uspeva da preokrene rezultat sredinom poslednjeg kvartala, ali je Banvit ubrzo vratio prednost i na kraju došao do pobede sa samo dva poena više od protivnika.

Pobednički sastav predvodio je Kaloiaro sa 17 poena, 16 je dodao Tejlor, dok je 11 upisao Damian Kulig.

U ekipi Bešiktaša 21 poen je ubacio Stroberi, dok je 14 dodao Sanli.