Trinkijeri gleda statistiku i ne veruje - Partizan je sve ovo imao, a izgubio je u Železniku!

Izvor: Sportske.net, blic.rs

Ipak, zna trener Partizana šta je bio ključni razlog poraza.

Beta/Branislav Božić/Ev

Serija pobeda Partizana u domaćoj Superligi večeras je prekinuta.

Posle 10 ligaških pobeda i trijumfa na startu polufinaln serije, crno-beli su večeras poraženi od FMP-a u Železniku sa 88:85, pa će morati da se kroz majstoricu bori za ulazak u finale.

Posle meča, trener Partizana Andrea Trinkijeri se najpre osvrnuo na pojedine statističke kolone.

''Bili smo bolji u skoku, u asistencijama, u šutu za tri… a izgubili smo. Ta 44 slobodna bacanja su nas koštala mnogo, čak 34 faula! To je sigurno bio ključ. A tu je i naša loša igra u trećoj četvrtini. Odbrana nam je tada bila katastrofalna. I zato smo izgubili utakmicu'', istakao je Trinkijeri.

Veliki pad u igri Partizan je imao tokom treće četvrtine, kada je FMP napravio seriju 24:6.

''Znam da je drugo poluvreme bilo loše. Sve je bilo loše! Uspeli smo nekako da napravimo preokret, i onda su ona tri slobodna bacanja u ključnom trenutku kompletno promenila ritam utakmice. Sigurno smo bili jako loši u odbrani, i u napadu u trećoj četvrtini. Ali važnija je odbrana. I to je bio ključ'', objašnjava Trinkijeri.

O smislu ovakvog sistema takmičenja u Superligi nije bio raspoložen da govori.

''Nemam ništa da kažem o tome, kada ne odlučujem. Zašto da pričam, kada to ne mogu da promenim'', poručio je italijanski stručnjak.