Turska - Efesovih 20:0, pobedio i Fener!

nedelja 07.02.2021.
18:21

Ovoga puta bez Srba u prvom planu.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

U Turskoj se ovog vikenda igraju utakmice 20. kola tamošnje Superlige, a prvi favoriti za titulu, ekipe Efesa i Fenerbahčea upisale su nove pobede.

Fenerbahče je bez povređenog Gudurića kao gost savladao Petkim Spor sa 80:67. Domaći su tokom prvog poluvremena pružili dobar otpor, ali je u nastavku kvalitet ekipe Igora Kokoškova došao do izražaja.

Perez sa 16. O'Kin i Mahmutoglu sa po 14 poena predvodili su Fenerbahče do pobede, a Ulanovas je upisao 12 poena.

Efes je igrao derbi kola protiv Bešiktaša i slavio sa 84:80. Domaći tim je početkom poslednje četvrtine imao dvocifrenui prednost, a Bešiktaš je u finišu uspeo da razliku učini gotovo minimalnom.

Naš Vasa Micić ovoga puta je prepustio glavne uloge drugim igračima, a mećč je završio sa dva poena i tri asistencije. Najefikasniji je bio Hrvat Krunoslav Simon sa 22 poena, a Larkin i Danston su upisali po 13. U Bešiktašu najbolji Hazer sa 22 poena.

Efesu je ovo bila 20. pobeda u isto toliko mečeva i ubedljivo je prvi na tabeli, a Fenerbahče je drugi sa skorom 15-5.