U Istanbulu se slavi plasman u Top 8, Efesova četvrta u nizu!

četvrtak 30.03.2017.
20:42

Furiozni finiš ligaškog dela sezone u Evroligi za ekipu Velimira Perasovića. Večeras su savladali i Olimpijakos i overili plasman među osam najboljih.

euroleague.net

Pred oko šest hiljada gledalaca u Istanbulu, Efes je večeras savladao ekipu Olimpijakosa rezultatom 77-69.

Olimpijakos je bolje ušao u meč, grčki tim je u ranoj fazi utakmice poveo sa 10:2, ali je Efes vrlo brzo uspeo da uspostavi kontrolu dešavanja na terenu.

Krajem prve i početkom druge četvrtine, domaći tim je serijom 16:0 stigao od ''minus šest'' do ''plus 10'' - 25:15!

Nešto kasnije, Efes stiže i do maksimalnih 13 poena razlike (30:17), ali potom sledi još jedan period bolje igre gostiju, koji su svojom serijom 13:4 istopili prednost Perasovićevog tima na 34:30.

Do odlaska na odmor, Efes je uspeo da svoju prednost uveća na sedam poena razlike (43:36), a tokom drugog poluvremena nije dozvolio Printezisu i drugovima da naprave preokret.

Najbliži tome gosti su bili početkom poslednjeg kvartala, kada su stigli na 60:58, na šta je Efes odgovorio serijom 6:0 i do kraja zadržao vođstvo, za 17. trijumf ove sezone u Evroligi.

Tomas Ertel je sa 18 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, dok je u Olimpijakosu i ovoga puta odličan bio Jorgos Printezis sa 16 poena (8/9 za dva) i devet skokova.

Kolo pre kraja, Efes sada ima skor 17-12, a Olimpijakos 19-10 na trećem mestu.