utorak 10.11.2020.
19:11

Na kraju, ipak, sve se završilo prema očekivanjima.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Košarkaši Partizana, po svemu sudeći, neće sutra igrati meč sedmog kola Evrokupa protiv Venecije, zbog zaraženih igrača u redovima italijanskog tima, ali takmičenje se nastavilo danas u Grupi A.

U prvoj utakmici sedmog kola, ruski Uniks je u Istanbulu savladao ekipu Bahčešehira sa 70:67 i stigao do četvrte pobede, uz dva poraza u ovoj grupi, dok je turski tim nastavio seriju poraza, bez ijednog trijumfa od početka sezone.

Ipak, Bahčešehir je večeras pružio snažan otpor favorizovanim gostima, što je najviše došlo do izražaja u prvoj četvrtini, koju su domaći dobili sa 22:7. Ipak, Uniks je već u drugom kvartalu uspeo da anulira taj zaostatak, a drugo poluvreme donelo je ravnopravnu borbu u kojoj su se do samog kraja ekipe smenjivale u vođstvu.

Ali, kada je bilo najvažnije, u samom finišu, Uniks je potvrdio kvalitet i uspeo da dođe do važne pobede.

Amerikanac Smit je sa 17 poena bio najefikasniji u Uniksu, Braun je upisao 13 poena i devet skokova, a Vajt deset poena i sedam uhvaćenih lopti. Ekipu Bahčešehira predvodili su Grin sa 23 i Džons sa 14 poena i sedam skokova.