nedelja 13.11.2016.
20:38

U okviru osmog kola u ACB ligi, Valensija je ugostila tim iz Vitorije.

screenshot - Youtube.com

Domaći su slavili protiv evroligaša rezultatom 99-91 (17-16, 24-16, 27-26, 31-33), ispostavilo se da je Valensija odličnom drugom deonicom rešila pitanje pobednika.

U poslednjih par minuta uspeli su gosti da unesu neizvesnost, poenima Kima Tilija su prišli na minus šest samo minut i 33 sekundi do kraja, domači su ipak uspeli da uzvrate, te su na kraju zasluženo slavili.

Sjajan je u pobedničkom sastavu bio francuski reprezentativac Antoan Dio sa 28 poena, pratili su ga Martinez i Oriola sa po 15, Sastr sa 12 i Slava Kravtsov sa 10 poena. San Emeterio je bio na ivici dabl-dabla sa devet poena i isto toliko skokova.

U redovima Baskonije podbacio je Barnjani sa samo tri poena za 19 minuta, dok je najbolji još jednom bio Šejn Larkin koji je kako vreme odmiče sve opasniji po protivnike.

Bivši košarkaš Niksa i Bruklin Netsa upisao kje 26 poena i osam asistencija, a pratil su ga Tili sa 17, Hanga sa 15, Vojtman sa 14 i Blažič sa 11 poena.

Baskonija je tako doživela prvi poraz, još od pobede nad Zvezdom u "Kombank Areni".