utorak 13.06.2023.
21:04

Odličan početak za Vasilija Micića i njegov Efes.

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Pobeda ekipe Efesa u okviru prve utakmice finalne serije turskog šampionata, savladali su Karšijaku sa 82:78.

Efes je imao plus 12 u prvoj deonici, igrali su odlično i nametnuli su svoj ritam, bilo je i plus 15, ali su onda popuštali tokom drugog poluvremena da bi se ušlo u neizvesnu završnicu.

U finišu ekstremno nervozno i jedni i drugi, posebno Efes, pa je bilo 76:76 na ulasku u poslednja dva minuta utakmice.

Sipahiju je lopta izašla iz koša prilikom šuta za tri poena, Efes je imao i sreće, a sa druge strane promašaje domaćih košarkaša pod košem je kupio Mbaje koji je bio junak završnice utakmice. Još jedan izlazak lopte iz obruča Efesa je bio praktično i kraj Karšijake u ovom meču.

Vasa Micić fantastičan i danas, 24 poena, 5 asistencija, pratio ga je Brajant sa 15 poena, koliko je imao i sjajni Mbaje.

Na drugoj strani Mekolum 21 poen, Angola 15.