Vestbruk na korak od večnosti, Oklahoma opet trpela!

nedelja 02.04.2017.
23:18

Košarkaši Šarlot Hornetsa slavili su na gostovanju Oklahomi, plejmejker Tandera nadomak nestvarnog učinka.

Beta/AP Photo/Sue Ogrocki

Šarlot je savladao Oklahomu u "Česapik areni", na kraju je bilo 101-113 za Kembu Vokera i drugove.

Već na startu je bilo jasno da je Šarlot došao po pobedu. Dobili su prvi deo igre sa 31-22, domaćin je dao poluvremena uspeo da prepolovi tu prednost, ali je u trećoj četvrtini gostujuća ekipa stigla i do dvocifrenog viška.

Vestbruk i družina su pokušali u poslednjih 12 minuta da se vrate u meč, a sredinom četvrte četvrtine plejmejker Oklahoma Siti Tandera došao je do svog šestog uzastopnog tripl-dabl učinka.

Ipak, gosti su se poslednji radovali, kako su upisali svoj 36. trijumf ove sezone i sada se dodatno primakli mestu za doigravanje.

Oklahoma je plej-of obezbedila, te nema sumnje da će Vestbruk pojuriti rekord Oskara Robertosna po broju tripl-dablova u jednoj sezoni. Sada je na samo korak od izjednačavanja rekorda, stigao je do 40. utakmice sa tripl-dabl učinkom ove sezone, Robertson je sada udaljen za samo jedan takav učinak.

"Zver sa zapada" (Westbeast), kako pleja Tandera popularno zovu, upisao je monstruozan učinak od 40 poena, 13 skokova i 10 asistencija, a pratili su ga Oladipo sa 19 poena, kao i Roberson sa 12.

Pobednički sastav predvodio je Kemba Voker sa 29 poena, sa klupe mu je pomogao Kaminski sa 18, dok se na 16 zaustavio Kid-Gilhrist.

Dvocifren i Lemb sa 13 poena, 11 je dodao Kodi Zeler.