ponedeljak 28.03.2016.
22:25

Neko će reći, ''Partizanova veza'' sve bolje funkcioniše u Francuskoj...

twitter.com/limogescsp

Ekipa Limoža vodi veliku borbu za plasman u plej-of, a večeras je pred svojim navijačima uspela da ostvari veoma značajan trijumf za realizaciju tog cilja.

Rival Vujoševićevom timu bio je Ortez, njihov duel je ujedno bio i veliki derbi 26. kola LNB lige, a posle 40 minuta igre Limož je slavio rezultatom 79:76.

Domaći tim je u većem delu meča bio u blagoj prednosti, ali je na poluvremenu bilo samo poen prednosti za Limož - 34:33.

Usledilo je najboljih deset minuta igre Vujoševićeve ekipe koja je u trećoj deonici uspela da stigne do značajnih ''plus devet'' i prednost je do krja uspela da sačuva.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je bivši plej Partizana Bo Mekejleb sa 17 poena, a pratio ga je još jedan bivši as crno-belih Leo Vesterman sa 15 poena. Uz njih, ''dvocifren'' je bio i Ali Traore sa 12 postignutih poena.

Gostima iz Orteza nije pomogla ni sjajna partija Tompsona koji je upisao 26 poena protiv Limoža.

Ovo je bio 13. trijumf Limoža, uz isto toliko poraza, ali Vujoševićev tim još uvek nije među prvih osam ekipa na tabeli koliko ih ide u plej-of. Do kraja ligaškog dela sezone ostalo je još osam kola, ujedno i dovoljno vremena da Limož ipak stigne do plej-ofa.

Sledeću utakmicu odigraće ponovo na svom terenu, protiv Antiba.