22:22

Tim iz Milana u velikom stilu osvojio titulu prvaka Italije.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Košarkaši Armanija iz Milana novi su šampioni Italije!

Oni su večeras, uz veliku podršku svojih navijača u Milanu ubedljivo savladali ekipu Virtusa sa 81:64 u šestoj utakmici finalne serije plej-ofa. Ovu seriju su dobili sa 4:2 u pobedama i na taj način stigli do 29. šampionske titule u klupskoj istoriji.

Podsetimo, prošle godine su se takođe ova dva kluba borila za titulu, tada je Virtus slavio sa 4:0 u pobedama, ali je večeras tim iz Bolonje morao da se oprosti od šampionskog trona.

Već u prvoj četvrtini je ekipa Armanija stavila do znanja gostima da večeras nemaju šta da traže u Milanu. Vodio je Armani sa 29:16 posle prvih deset minuta, Virtus je u drugoj deonici donekle uspeo da uhvati rezultatski priključak, ali u trećoj je Armani ponovo preuzeo dominaciju i praktično rešio pitanje pobednika.

U poslednjih deset minuta se samo postavljalo pitanje kojom razlikom će Armani dobiti ovaj meč.

Datome je sa 23 poena predvodio pobedničku ekipu, Šilds je upisao 15, a Rodrigez 12, uz osam asistencija.

U ekipi Virtusa Alibegović najefikasniji sa 11 poena, Menion je upisao 10, a naš Miloš Teodosić pet poena, tri asistencije i jedan skok.