petak 03.03.2023.
20:33

Trojkaško veče turske ekipe.

@VirtusSegafredo/Twitter

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Virtus u Istanbulu rezultatom 104:72 u okviru 26. kola Evrolige.

Iako je Virtus bolje ušao u ovaj meč, poveo 12:6, to je bilo sve od vodstva što su videli na ovom meču. Fener je do kraja prve četvrtine napravio seriju 25:2 i pokazao u kom smeru će ići ova utakmica.

U nastavku se nastavila dominacija domaćih, koji su trojkama napravili ogromnu razliku. Fener je na poluvremenu vodio 58:29.

U dresu turske ekipe pojavio se Nemanja Bjelica, prvi put od povratka u Fenerbahče. Dolekan je ovacijama, a upisao je dva poena i dodao dve asistencije za 11 minuta i 16 sekundi na terenu.

Ekipa Dimitrisa Itudisa imala je svoje najbolje trojkaško veče pošto je ubacila 20 trojki iz 38 pokušaja.

Drugi rerpezentativac Srbije Marko Gudurić, nastavio je sa odličnim partijama ove sezone, ubacio je 16 poena uz 100% uspešnsti šuta (2/2 slobodna bacanja, 1/1 za dva, 4/4 za tri poena). Najefikasniji je bio Pjer sa 20 poena, dok je Motli postigao 16, a Vilbekin 15 poena.

Virtus je vodio Belineli sa 18 poena, dok su Miki i Šengelija postigli po 10. Miloš Teodosić upisao je tri poena uz pet asistencija.