Virtus se razgoropadio posle poraza od Partizana!

nedelja 12.01.2020.
18:38

Ekipa Saše Đorđecvića večeras više nego ubedljiva.

BETAPHOTO/KK PARTIZAN/Dragana Stjepanovic/DS

Da li je ubedljiv poraz od Partizana (99:81) na startu Top 16 faze Evrokupa bio Virtusov slab dan, ili su crno-beli zaista toliko bolji od Đorđevićevog tima, saznaćemo kada se ove dve ekipe budu ponovo srele u Bolonji.

Ali, ono što je sigurno, to je da su neuspeh u Beogradu Teodosić i drugovi brzo preboleli.

Večeras su u 17. kolu italijanske Serije A gostovali ekipi Virtus Roma u Rimu i ubedljivo su trijumfovali, rezultatom 97:68.

Već na poluvremenu je Virtus Bolonja imao ogromnu prednost (50:29), pa je gostima ostalo da u nastavku rutinski završe posao, što su i učinili.

Do 15. pobede u 17 odigranih kola Virtus iz Bolonje su predvodili Kajl Vims sa 14, Baldi Rosi i Riči sa po 12 i Stefan Marković sa 11 poena, 8 asistencija i 5 skokova. Miloš Teodosić je meč završio sa devet poena i tri asistencije.

Kod domaćina najefikasniji Teleska sa 16 i Amar Alibegović sa 14 poena. Rimljanima je ovo ukupno deseti, a četvrti uzastopni poraz u sezoni.