nedelja 11.12.2022.
19:20

Trener Kazis Maksvitis rasproedio minutažu.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Žalgirisa ubedljivo su savladali ekipu Pjeno Žvaigždesa rezultatom 84:61 u 12. kolu šampionata Litvanije.

Ovo je ekipi iz Kaunasa 11 trijumf u domaćem prvenstvu, a do sada su pretrpeli samo jedan poraz, i to od Lijetuvos Ritasa.

Čak petorica igrača u redovima Žalgirisa bila su dvocifrena danas. Laurinas Birutis i mladi Motijeus Krivas ubacili su po 12 poena, poen manja postigli su Arnas Butkevičius, Kinan Evans i Arnas Butkevičius.

Najefikasniji na meču bio je igrač gostiju Martinas Pačevivičius sa 20 poena, ali nije imao podršku saigača danas.

Žalgiris je malo slabiji započeo utakmicu, gosti su na startu stigli do prednosti od 9:2, ali je ubrzo evroligaš uzeo stvari u svoje ruke i na poluvremenu otišao sa prednošću od 40:32.

Meč je prelomljen u trećoj četvrtini na čijem isteku je Žalgiris imao velikih +16 (61:45), a do kraja utakmice ekipa trenera Maksvitisa dodatno je povela razliku.