Željko ''GRMI'' na sudije!

ponedeljak 16.05.2016.
09:25

Poraz u uzbudljivom finalu Evrolige teško je pao najtrofejnijem evropskom treneru Željku Obradoviću, koji krivce za takav epilog vidi i u sudijama.

fenerbahce.org

Sinoćnje dramatično finale Evrolige pripalo je ekipi CSKA koja je posle produžetka savladala Obradovićev Fenerbahče sa 101:96, ali posle meča je trener ekipe iz Istanbula imao šta da kaže na račun arbitara ovog meča.

Naime, Željko Obradović smatra da su sudije drastično oštetile njegov tim, i to u odlučujućim trenucima utakmice.

''Uveren sam da je Fenerbahče zaslužio da osvoji Evroligu, ali je neko očigledno mislio da to ne zaslužujemo. Gledao sam poslednji napad CSKA, Nando De Kolo je napravio korake! Bilo je očigledno! Protiv košarkaških pravila je napraviti korake'', objašnjava Obradović.

Srpski stručnjak ima i još jednu veliku zamerku na račun arbitara, a to je odnos broja slobodnih bacanja u produžetku.

''Kako da shvatim to što je CSKA imao  slobodnih bacanja u dodatnih pet minuta, a moj tim NULA?'', pita se Obradović.

Ipak, na kraju je čestitao svom velikom prijatelju na suprotnoj strani Dimitrisu Itudisu na osvojenoj tituli, kao i još dvojici pomoćnika sa kojima je takođe sarađivao u Panatinaikosu.

Podsetimo, ni Itudis njemu nije ostao dužan, izrazivši veliku zahvalnost Obradoviću što se uopšte našao u poziciji da osvoji titulu prvaka Evrope.