Zvezda dodala gas u poslednjoj četvrtini i srušila hrabri Borac u Čačku!

20:39

"Crveno-beli" upisali još jedan trijumf.

Borac
Borac

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Borac u Čačku rezultatom 66:54 (13:15, 15:19, 14:10, 12:22) u okviru 25. kola AdmiralBet ABA lige.

"Crveno-beli" su u meč ušli bez rezultatskog pritiska pošto su obezbedili prvo mesto pred početak plejofa, dok je domaćin bio silno motivisan da napravi podvig.

Čačani su otvorili meč serijom 5:0, uzvratila je Zvezda, nakon čega je posle tvrde igre sa obe strane i stigla do prednosti u prvoj četvrtini.

Uspeo je Borac da uhvati ritam i drži rezultatsku neizvesnost, ali je Zvezda trojkom Markovića "pobegla" na plus šest u prvom poluvremenu.

Domaćin je serijom 14:0 početkom treće četvrtine uspeo da preokrene rezultat uz pomoć raspoloženog Pecarskog, a onda je usledila strašna serija Zvezde 20:1 koja je trajala početkom poslednje deonice.

Upravo je četvrta četvrtina bila i presudna na ovom meču, Borac je pokušavao da se vrati u igru šutevima sa distance, ali je Zvezda zahvaljujući čvrstoj odbrani i poenterskom učinku Holinsa stigla do još jedne pobede.

Upravo je Holins bio najefikasniji akter meča sa 16 poena, na drugoj strani Pecarski je postigao 14.