Zvezda povela, Davidovac i Beron slomili Partizan!

subota 15.06.2019.
21:21

Crvena zvezda mts slavila protiv Partizana u trećoj utakmici. Stigli do meč-lopte!

KK crvena zvezda/Dragoslav Žarković

Nakon tri utakmice finala plej-ofa Crvena zvezda vodi protiv Partizana sa 2:1 u pobedama pošto je večeras slavila rezultatom 96:90.

Jako dobar meč kada gledamo obe ekipe u napadačkim opcijama, gledali smo raznovrsnije akcije u odnosu na dosadašnja dva meča, pa i ne čudi rezultat na poluvremenu sa velikim brojem poena - 48:45.

Zvezda je krenula bolje u meč, povela je sa 10:4, ali je Vanja Marinković odmah svima stavio do znanja da bi ova utakmica mogla da bude njegova.

Vezao je sedam poena na startu, sustigao sam Crvenu zvezdu, ali nije vredelo, Partizan nije mogao do prednosti na kraju prve deonice.

Uspeli su crveno-beli da sa četiri poena viška odu na prvi mali odmor, a u nastavku Jaramaz je bio taj koji je uspevao da zadrži Partizan u igri i pored trojki Crvene zvezde mts koje su sevale jedna za drugom. Bili Beron se probudio, ali na kraju je to učinio i Marinković, pa je sa -7 Partizan došao do -3 na poluvremenu. Upalio je motore i Renfro, Partizan je imao dosta raspoloženih igrača da sustigne ekipu sa Malog Kalemegdana.

Veličković je doneo izjednačenje Partizanu, ali se Crvena zvezda ponovo odvojila, posebno nakon promašaja Zagorca u kontri, na drugoj strani je usledila trojka Čovića za +6.

To je bila prednost koju je Zvezda držala nekoliko minuta, ofanzivni skok je bio od izuzetnog značaja za ekipu Milana Tomića, ali je zahvaljujući novom naletu Jaramaza Partizan sa -4 dočekao poslednju deonicu.

Imao je Partizan svoje šanse da stigne do još manjeg minuta, ali su Gagić i Marinković promašivali slobodna bacanja, dok je na drugoj strani nakon nesportske lične greške Gagića Crvena zvezda stigla do +8.

Bila je i dvocifrena prednost kada je Odžo pogodio dva slobodna bacanja, ali je na drugoj strani Markus Pejdž pogodio trojku.

Zvezda je imala ogromnih problema u napadu čitava tri minuta, Partizan je preko Nikole Jankovića sa slobodnih bacanja stigao do -3 na samo tri minuta do kraja utakmice. Usledila je trojka Davidovca, pa 2+1 Renfroa uz peti faul Odža, ali je Zvezdin heroj Davidovac opet pogodio trojku.

Kada je Partizan stigao na -2 pred ulazak u poslednji minut, desio se jedan od ključnih detalja utakmice. Nikola Janković je u poslednjoj sekundi napada Crvene zvezde napravio faul nad Bilijem Beronom i to pri šutu za tri poena.

Sve je bilo rešeno kada je Kej-Si Rivers pogodio trojku iz ugla za 92:85 na samo pola minuta do kraja utakmice.

Bili Beron najbolji u redovima Crvene zvezde sa 25 poena, Davidovac je dodao 17, dok su Odžo i Faje dodali po 11. Kod Partizana Vanja Marinković 21, ali samo 4 u drugom poluvremenu. Renfro je dodao 18, Jaramaz 15 poena.

21:23

Je l' se udaras u grudi dok pises takve stvari?

Monday, 17.06.2019
08:19

Dobro, onda samo imas velike usi:-D

21:52

Ne, to prepustam dokazu Darvinove teorije, momku kog sam pomenuo gore i tebi. :)

Pixi GOOL iz kornera
05:37

Radonjicje oducio od kisarke Duleta Vujisevica, a Tomic iducava Trinkjerija. Zvezdo samo dominiraj.

x90x
Saturday, 15.06.2019
23:58

S obzirom da su izgubili, molim KK Partizan da izda saopstenje u skladu sa tradicijom.

21:23

Je l' tebi dobro?

Гробар1971
23:33

Dobra utakmica kao i predhodne neizvesna , mislim da se oseća u Partizanu nedostatak Dzoka i Sija ali šta da se radi. Idemo dalje nema plakanja.

Deki.Stankovic.5
21:48

Kaze se Davidovac i Beron slomili 94 frakcija!!!

21:41

I za kraj, na spisku reprezentacije je Rade Zagorac, skroz korektan momak koji izlazi iz povrede kog su ljudi simpaticno nazvali novi Bodiroga. Ako je Rade Zagorac novi Bodiroga, Dejan Davidovac je mesavina Majkla Dzordana i Medzika Dzonsona. Laku noc. :)

21:34

Ukoliko igrac protivnickog tima bilo kojim delom predje liniju terena dok protivnik pokusava da loptu vrati u igru nakon prekida, to ce biti sankcionisano tehnickom greskom. Ali dobro, neko ko je odrastao uz kradje dusana vujosevica ne zna za pravila, sto me i ne cudi jer dok je on bio tu, pravila nije bilo. :D Gazi !

Гробар1971
23:37

Hahaha pravi si stručnjak ! I ko ti je taj Dušan??? Hahaha popij mleko i u krevet hahaha

Гробар1971
Tuesday, 18.06.2019
21:15

vređanje je vaš nivo a o poštenju smo videli sinoć nažalost koliko vidim ja tvoju tj vašu inteligenciju nikada nisam niti ću spominjati zato se mi i razlikujemo dečko, nego nisi mi odgovorio ko ti je taj Dušan ?

15:32

Popij mleko i u krevet. Komentar na intelektualnom nivou navijaca partizai igokee. :)

noxovac993
21:32

Ali tehnicka cim se Partizan priblizio na manje od 3 razlike hahahahahah 3 slobodna ovaj gazio liniju. Eto srecom pa su sudije bile vrh nocas, mada pasteta liga pasteta i sudije.

NemanjaaVidiiiicNo1
21:48

Jel te sramota imalo?

NOVAKOVIC ZORAN
22:22

EXPERTU..A nisi video neko vece da sze Zagorac odrazio jednom nogom iz prostora za 3 poena,kod poslednjeg suta za vasu pobedu??

21:56

Ne znaju oni za sramotu,duletovi potomci!

KING OF JUNGLE♦⭐♦⭐♦⭐
21:31

Tomić prstom prigovara zapisničkom stolu, sudija se s Filipom pogađa da li je faul ili nije-nema tehničke, Gagić izvodi bacanje, a već 3 igrača FMP-a u reketu pa se onda umesto ponovljenog bacanja svira faul Veličkoviću, 2 puta nepostojeći koraci Jankoviću, 3 flopinga Čovića ispod koša Partizana, a 2 puta su mu svirali faul za slobodna bacanja, Povlačenje Fajea za rame Jankovića, a dosuđen prerkšaj Jankoviću, umesto prekršaja Davidovca nad Gagićem dosuđena namerna Gagiću, a sve je počelo kad je Partizan izjednačio. Takvo suđenje ne priznajem: 3:0 je za Partizan, PARTIZAN je šampion!

21:58

U tvom svetu je partizai sampion i u pikadu i bocanju verovatno. Na tvoju zalost, tvoj svet je imaginaran, :D Da, da, sudija je faulirao Berona pri sutu za 3 na sekund do kraja napada, sudija je skakao i ometao vracanje lopte u igru gazeci liniju pored opomena. Ti nemoj da priznas, tvoje misljenje je bitno kao i semafori u old skul GTA igricama. Gazi Zvezdo !

Гробар1971
23:44

Unistiti Partizan da bi vi bili prvaci od varerpola,rukometa,odbojke,kosarke itd pa vi niste niti sada imate teniski klub vaš vatreni navijač igrao za nas Partizan zar vas ni malo nije stid ??? Oprosti nam na tvom nesrećnom detinjstvu.

22:15

Zar svaki poraz u istoriji Partizana mora da se opravdava nekom "krađom"? Da li vi umete pošteno da gubite???

vlada ns
21:31

Ne zna se ko je jadniji! Kosarka tuzna pretuzna a vi pisite sta vam srce hoce!

21:49

Nemoj mnogo da patis za pet godina mozda i uzmeze titulu!

Гробар1971
23:47

Idea hrvatskih para se ne stidite vidim sram vas bilo

21:30

Auuuuuu kakav pokusaj kradje auuu,pa ljudi moji u svakom prodoru pogled faul za partizan,nasicu prodoru dobijaju po faci u telo,svugde nema,faul samo za slomljenu nogu..pa dal je realno,velickovic svaki skok kod slobodnog udara laktovima nema faula,kakav bezobrazluk ljudi ovo nema nigde

21:28

Indija, Pakistan !

Matara
21:28

Grobar sam,ali Zvezda veceras odlicna na sutu sa distance i za 3 poena. Zasluzena pobeda,nema sta. Nikola Jankovic...koraci,promaseni ziceri pod kose,3 sekunde u reketu,sekundu pred istek napada Zvezde pravljenje bespotrebnog faula...da mi je samo znati zasto i kako on moze da igra u Partizanu,on nije ni za rotaciju nije ni za sta,treba zaista sramota da ga bude. Deca od 10 godina ne naprave korake i duple koliko je on za ove 3 utakmice..strasno.

Igors Stepanovs
21:28

Nerealno sta radi Jankovic.Gagic je vec stara prica.

nenadnenad1234
21:28

Kao sto se zna. Ako se igra na 150-155 poena Partizan dobija, ako je 160+ (kamoli 180+) Zvezda dobija.
Sve tri utakmice su cudne. Nijedna ekipa ne zna da prelomi.
Partizan se i u prvoj i trecoj vracao iz dvocifrenog zaostatka i imao sanse da preokrene (u obe utakmice Zvezda se odrzala trojkama), dok je Zvezda imala u drugoj utakmici sanse.
Cetvrta utakmica, nas teren, odmah na startu treba nametnemo nas ritam igre, kao sto je Zvezda danas i to je to.

Grb partizana 1997?
07:53

U cetvrtoj se utakmici serija zavrsava, cekacete jos podosta godina da uzmete trofej. Nego ajde iskomentarisi sudjenje i faulove koji su svirani Zvezdinim igracima u poslednja 4 minuta meca.

13:15

Sve je to ista "brigada", ne pravi se naivan...

23:00

Cuj komesar lige... a u KLS Tomasevic sve odlucuje a znamo ko mu je kum i kome je naklonjen :) A predsednik KLS je ni manje ni vise nego osoba koja je prebijala sudije... I vi se sad zalite na sudjenje :)

21:27

Svaki bio.
A sta kazes na tehnicku Zagorca, iako pise u pravilniku da u zadnja dva minuta prvo ide opomena, pa tek onda tehnicka. Zagorac opomenu nije dobio
A ako se vec skrtno sudije pridrzavaju pravila, zasto klupa Zvezde nije dobila tehnicku tada i nekoli puta ranije, jer po pravilu samo trener sme da stoji, dok kod Zvezde to nije bio slucaj.

Jel vas malo blam da komentarisete sudjenje u ligi, gde je komesare iste postavio vas covek (svi znamo ko) i to u skupstini grada, kada je on bio privremena "vlast" zajedno sa Vesicem?

21:22

I Kup je trofej.

IDEA ponos severa
21:25

fmp poveo juras i ekipa osigurali vodstvo. Sve će ovo doći na naplatu sveeee!Sudije volim vas🥂🍺

21:45

Jeste, sudija je napravio faul pri sutu za tri na sekund do kraja napada, sudija je dok je Zvezda izbijala loptu i posle opomena gazio liniju. Inace, veceras je partizan u gostima sutirao 5 bacanja vise. Toliko o tvojim sudijama. Indija , Pakistan !

21:49

Sta ti je obraz,ima boga

21:24

Sta kazu strucnjaci ? Je l' ok da partizan u gostima izvede 5 bacanja vise ? Jeste a ? Ok. Idemo sad najjace. Indija, Pakistan !

21:30

Auu brate jel si se ti nalozio zbog sendvica i soka?
Jel istina da se pravi peticija da se ime Deje Savicevica izbaci iz istorije Zvezde, a da se svi njegovi uspesi koje je on postigao pripisu Zvezdanu Terzicu.
Isto sam to cuo da se radi i za Moku Slavnica i Ducija SImonovica, samo sto se nece Zvezdanu Terzicu prepisati, nego Nebojsi Covicu.

23:28

Sta se ljutite za sendvice i sokove kad je istina? Nije to sramota, snalazite kako stignete.
Malo je sramota tri dana pozivati i moliti bivse kosarkase Crvene Zvezde da dodju i da ti daju podrsku i da se na kraj odazovu samo dvojica, ili trojica (znam za Stimca i Nedovica.
Malo je sramota zaliti se na sudjenje u ligi gde je komesar iste postavljen od strane predsednika vaseg kluba i to u skupstini grada, kada su na privremenom celu grada bili Vesic i Covic.
To je sramota, ovo nije.
Sta se ti brines za ovih deset godina? Opusteno.

P.S: Respect sto ste poklonili majcu vaterpolo kluba ratnom veteranu hrvatske vojske Zoranu Ercegu. Takodje respect sto su Zvezdini "gardisti" odali pocast i prepevali pesmu hrvatskog pevaca Karla Jurcevica, ipak pesma ne zna za granice.
Stub "srpstva" se mora siriti i po Hrvatskoj (kradete nam teritoriju, sram vas bilo), pogotovo po Splitu.

21:54

Ne znam sto forsiras te sendvice i sokove toliko, sta je bilo, promenio vam se kvalitet pa zato morate iz frakcije u frakciju ? Jesi cuo da ni u jednom bitnom sportu titulu necete osvojiti jos 10 godina bas zato jer vas interesuje vise sta se radi u Zvezdi nego u vasem raspalom klubu u oba sporta.

21:24

Da sam Trinkijeri, jednom rukom zadavio Gagica, a drugom N. Jankovica:-D Kakvo je bilo sudjenje u prvih 15 minuta? Pitam pre nego sto pogledam snimak. Moram da priznam da je onda bio faul na FIlipu ispod kosa, a i da bi Djordjevic morao da koriguje spisak i da uvrsti i Davidovca. U ponedeljak za titulu!

21:50

Bravo za Davidovca:) gotovo je Rele,1:3 kraj!

21:31

3:2 ce da bude. Ipak ce Nebojsa dogovoriti sa svojim (kame)Leonom da uzmete titulu kad ste domacini.

babaroga
22:54

Da uvrsti Davidovca umesto koga zivota ti? Ne bi valjda precrtao Zagorca recimo?

22:07

Moze samo 2:2 da bude isto kao sto je i u ABA ligi bilo 2:0 i nije ni bilo trece:-D

B23
21:23

Cestitam Zvezdi na pobedi. Ceo mec su kontrolisali mec i na kraju zasluzeno slavili. Idemo u ponedeljak da izvucemo taj 5 mec.

Čerek B.
01:55

Kako kontroslisali. Zvezda je uz pomoć sudija "otela" pobedu. Sada je 3:0 (i prvi meč je Zvezda otela) za Partizan i titula se vratila tamo gde pripada. To je rezon 87% navijača Partizana na ovom portalu