23:57
Izvor: Sportske.net, kkcrvenazvezda.rs

Posle velikih uspeha seniorske i juniorske ekipe Crvene zvezde Telekom, i kadeti crveno-belih su nastavili njihovim primerima.

kkcrvenazvezda.rs

Kadetska ekipa Crvene zvezde Telekom u nedelju je osvojila titulu prvaka Srbije!

Crveno-beli su u finalu završnog turnira deklasirali ekipu Sports World rezultatom 108:65 i potvrdili da su ubedljivo najbolji tim u svojoj konkurenciji.

Podsetimo, Zvezda je u polufinalu savladala Partizan sa 30 poena razlike, što je još jedna upečatljiva ilustracija koliko su crveno-beli bili dominantni.

Ovim trijumfom Crvena zvezda Telekom je kompletirala titule šampiona u svim mlađim kategorijama, pošto su pre kadeta prva mesta na završnim turnirima šampionata Srbije osvojili i pioniri i juniori.

Zvezdu je u finalu predvodio Radović sa 23 poena, a Aranitović je upisao 22. Ipak, Aleksandar Aranitović se može pohvaliti titulom MVP-a finalnog turnira, a to priznanje mu je uručio naš proslavljeni reprezentativac i aktuelni potpredsednik KSS Igor Rakočević.

Crvena zvezda Telekom – Sports World 108:65 (28:15, 27:15, 28:18, 25:17)

Crvena zvezda Telekom: Rebić, Uskoković 9, Ćorović 12, Aranitović 22, Kosić 10, Brankov 2, Đorđević 9, Vučković 10, Radanov 11, Radović 23, Stajčić, Kovačević.

Sports World: Birovljev 20, Mihajlov, Stojanović 4, Vasiljević, Bogunović, Živković 4, Vlahović, Kovačević, Komljenović 2, Apić 7, Zarić 28, Banjac.