nedelja 15.10.2017.
21:04

Preporođeni Katalonci su deklasirali Obradorio u svojoj 'Blaugrani' u 4. kolu ACB lige.

Epa/Koča Sulejmanović

Igra mačke i miša u duelu Barselone i Obradorja, puleni Sita Alonsa su "isprašili" goste iz Kompostele sa čak 44 poena razlike - 102:58.

Katalonci su tako upisali četvrtu prvenstvenu pobedu i preuzeli čelo tabele od najvećeg rivala Real Madrida, koji je na krilima neverovatnog Luke Dončića u derbiju kola savladao Valensiju u gostima.

Gosti su se koliko-toliko držali u prvoj četvrtini, Barsa je posle prvih deset minuta igre vodila sa 20:15, a onda u drugoj dodala gas u napadu i stegla u odbrani, ubacila 29 poena u ovom periodu, primila samo 7 i priča je bila završena.

Pjer Oriola je bio najefikasniji kod Katalonaca sa 19 poena, Toma Ertel je ubacio 14, odličan je bio i Ante Tomić (11 pts, 6 sk, 5 as). Inače, jedini košarkaš Barselone koji se nije upisao u strelce na ovom meču je Mark Garsija.

Podsetimo, Barsa u petak gostuje Crvenoj zvezdi u Beogradu u drugom kolu Evrolige.