Ajaks u polufinalu Kupa, Tadić asistent, Nemanja Mihajlović nije doneo preokret

četvrtak 24.01.2019.
23:12

Večeras kompletiran spisak učesnika polufinala Kupa Holandije.

Epa/Mario Cruz

AZ Alkmar, Viljem II, Fejenord i Ajaks su ekipe koje su se plasirale u samu završnicu holandskog Kupa.

Ajaks je večeras ponovo odmerio snage sa Herenvenom, samo četiri dana posle njihovog uzbudljivog duela (4:4) u prvenstvu.

Za razliku od te utakmice, ''Kopljanici'' večeras nisu dozvolili iznenađenje.

Slavili su rezultatom 3:1, a glavni deo posla obavili su tokom prvog poluvremena, kada su postigli sva tri gola.

Mazraui je u trećem minutu ''načeo'' goste, van de Bek je u 16. duplirao prednost Ajaksa, a isti igrač je u 38. minutu, na asistenciju našeg Dušana Tadića povisio na 3:0.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, koje je proteklo u znaku gostiju. Sredinom drugog dela igre trener gostiju je izvršio sve tri izmene, a jedan od igrača koji je dobio priliku bio je i bivši vezista Partizana Nemanja Mihajlović.

Od tada je ekipa Herenvena postala konkretnija, opasnija, pa je van Amersfort u 84. minutu smanjio na 3:1.

Pet minuta kasnije, gosti su iznudili i jedanaesterac, ali Lamers nije bio precizan, pa su navijači Ajaksa mogli da odahnu, ostalo je 3:1.