Autor: Beta Beta
sreda 25.01.2017.
23:21
Izvor: Beta

Fudbaleri Egipta priključili su se Gani u četvrtfinalu Kupa afričkih nacija u Gabonu, pošto su večeras u medjusobnom okršaju slavili sa 1:0.

Beta/AP Photo/Sunday Alamba

Egipat je tako završio takmičenje na prvom mestu Grupe D sa sedam bodova, jednim više od Gane. U drugom večerašnjem meču, Mali i Uganda odigrali su 1:1.

Egipat je slavio golom Mohameda Salaha iz slobodnog udarca u 11. minutu. Napadač Rome je sa oko 18 metara šutnuo snažno i zabio loptu pod prečku po sredini gola. Gana je imala svoje šanse u drugom poluvremenu, ali se rezultat nije menjao.

Mali je imao samo teorijske šanse da pobedi, ali je Uganda prva povela, kada je Faruk Mija sa ivice šesnaesterca postigao gol u 70. minutu. To je bio prvi pogodak Ugande na šampionatu.

Mali je izjednačio samo tri minuta kasnije iz slobodnog udarca koji je izveo Iv Bisuma.