"Alijanc Arena" gledala dramu - Minhen 1860 opstao u Cvajti!

utorak 02.06.2015.
22:40

Fudbalska sezona u Nemačkoj okončana je još jednom fantastičnom utakmicom na "Alijanc Areni". Baraž za popunu Cvajte bio je jednako uzbudljiv kao onaj za opstanak u Bundesligi a status drugoligaša zadržala je ekipa Minhen 1860.

tsv1860.de
tsv1860.de

Fudbaleri Minhen 1860 obezbedili su opstanak u Cvajti iako su 12 minuta pre kraja revanš duela sa Holštajn Kilom bili u provaliji iz koje se nije video izlaz.

Prvi duel baraža za popunu Cvajte između Minhena 1860 i Holštajn Kila odigran je na terenu trećeplasirane ekipe treće lige ali je odluka pala na "Alijanc Areni" pošto posle 90 minuta igre nije bilo golova.

Revanš utakmicu na jednom od najlepših stadiona Evrope pratilo je 57.000 ljubitelja fudbala a dva tima potrudila su se da im prirede pravi ugođaj.

Stvari su po domaći tim krenule loše već u prvom delu igre, odnosno posle 16. minuta kada je Rafael Kazior doveo goste u vođstvo. Kako je Minhen igrao u prvih 45 minuta lako je moglo da se dogodi da sve bude gotovo posle prvog dela igre ali je domaćinu ostao tračak nade za poslednju četvrtinu dvomeča baraža.

Početak drugog dela igre nije nagoveštavao dramu, Minhen 1860 i dalje je bio indolentan i bez ideje a gosti su umešno čuvali prednost sve do same završnice susreta.

Petnaestak minuta pre kraja Minhen 1860 kreće u totalnu ofanzivu, postiže izjednačujući gol koji biva poništen a onda u 78. minutu Danijel Adlung daje nadu domaćima da mogu do preokreta i opstanka.

Rezultat 1:1 vodio je Holštajn Kil u Cvajtu a Minhen 1860 u treću ligu pa su "svetlo plavi" svim silama pokušali da stignu do drugog gola. U 87. minutu golman domaćih pravi sjajnu intervenciju i ostavlja ekipu u životu da bi u nadoknadi vremena usledila erupcija oduševljenja na "Alijanc Areni".

Udarac Albanca Rame sa dvadesetak metara završava na stativi a odbijenu loptu u mrežu Holštajna šalje Kai Bulov i tako ostavlja Minhen 1860 u Cvajti!

Naredna sezona biće jedanaesta uzastopna u Cvajti za Minhen 1860 ali posle svega što se u utorak dogodilo na "Alijanc Areni" čelnici kluba mogu da budu zadovoljni što ekipa nije ispala u treću ligu.