ponedeljak 15.02.2021.
18:36

Posle dva meseca ponovo je zatresao mrežu.

EPA-EFE/ACHILLEAS CHIRAS

U Grčkoj je aktuelno 22. kolo nacionalnog šampionata, a solunski PAOK je danas kao gost savladao ekipu Janjine rezultatom 2:0.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a gosti iz Soluna su u 21. minutu propustili priliku da iz jedanaesterca dođu do vođstva, pošto je Vijerinja bio neprecizan sa bele tačke.

Ipak, u nastavku je PAOK slomio otpor gostiju, pre svih zahvaljujući Andriji Živkoviću, koji je u 56. minutu doveo crno-bele u vođstvo od 1:0. Njemu je ovo šesti gol u sezoni, a prvi od 6. decembra kada je bio strelac protiv Asterasa.

Samo šest minuta kasnije, novi penal za PAOK, a ovoga puta izveo ga je Švab koji preciznim šutem postavlja konačnih 2:0.

PAOK je posle ove pobede stigao na deobu od drugog do četvrtog mesta na tabeli sa Arisom i AEK-om, sve tri ekipe imaju po 43 osvojena boda, četrnaest manje od vodećeg Olimpijakosa.