APOEL i po peti put uzastopno prvak Kipra

subota 13.05.2017.
21:58

Fudbaleri APOELA osvojili su nacionalni šampionat Kipra po 26. put u svojoj istoriji.

EPA/STEPHANIE LECOCQ

Ekipa iz Nikozije je pobedom na gostovanju Omoniji od 1:3 (1:1) overila titulu u kiparskom šampionatu.

Domaćin je poveo u ranoj fazi meča preko engleskog napadača Meta Derbišajera, da bi Aloneftis poravnao rezultat do poluvremena.

U nastavku je nakon 15ak minuta igre preokret za APOEL doneo Sotiriu, da bi Vander u drugom minutu nadoknade overio pobedu i osvajanje trofeja.

To je peta vezana titula APOEL-a na Kipru, 26. u istoriji kluba iz Nikozije.

Najbolji strelac ekipe ove sezone bio je reprezentativac Kipra Petros Sotiriu sa 20 golova u ligi i šest u plej-ofu.

Do titule ih je sa klupe predvodio bivši fudbaler Barselone, Viljareala, Bohuma i Hanovera Tomas Kristijansen, koji je svojevremeno upisao i tri nastupa u dresu reprezentacije Španije.