Arsenal nakon penala do pobede u Francuskoj, "Plavci" se razgoropadili, raduje forma novajlije!

sreda 31.07.2019.
22:08

Pobede Arsenala i Čelsija u okviru priprema za prestojeću sezonu.

EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

Arsenal je u šarenom sastvu odmerio snage sa ekipom Anžea, uspeli su da slave nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, posle 90 minuta bilo je 1:1 (1:0).

Emeri je dao šansu brojnim mladim igračima, francuski klub je to iskoristio, pa su poveli u 13. minutu preko Melalija.

Do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata, da bi na poluvremenu španski stručnjak dao šansu nekolicini iskusnijih igrača, izmene su vrlo brzo urodile plodom.

Igrao se 50. minut kada je Rajs Nelson poravnao rezultat.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa su penali odlučivali.

Pogađali su Mejtland-Najls, Vilok, Džaka i Obamejang, da bi Mhitarijan promašio u petoj seriji.

Ipak, Anže je u četvrtoj seriji promašio, Jermen je mogao da donese pobedu "Tobdžijama", ali je imao sreće, kako je i Rene-Adelaid, inače bivši igrač kluba iz Severnog Londona, promašio svoj šut sa kreča u petoj seriji, Arsenal je slavio.

Arsenal: Martinez, Čejmbers, Mustafi, Medli, Monreal, Barton, Genduzi, Martineli, Džon-Džuls, Nelson, Nketija

Igrali su još: Obamejang, Mejtland-Najls, Mhitarijan, Olajinka, Sokratis, Tompson, Vilok, Džaka

Pre večerašnjeg duela su u okviru priprema remizirali sa Borhem Vudom (3:3), dobili su Kolorado Repidse (3:0), zatim i Bajern (2:1) i Fiorentinu (3:0), usledio je poraz od Reala nakon penal serije (2:2), kao i poraz od Liona (1:2).

Frenk Lampard Celsi

Za razliku od "Tobdžija", Čelsi je u najnovijoj proveri bio veoma ubedljiv, savladali su Salcburg sa ubedljivih 3:5 (0:3), treba dodati da su Austrijanci u finišu upristojili poraz.

Poveli su golom mladog Kristijana Pulišića, koji je u januaru otkupljen, ali se novim saigračima u Londonu priključio tek ovog leta.

Igrao se tada 20. minut, da bi tri minuta kasnije Barkli bio precizan sa kreča za 2:0.

Samo pet minuta kasnije, reprezentativac SAD postiže svoj drugi gol na meču, asistirao mu je Barkli.

Sa 3:0 se otišlo na odmor, da bi Salcburg smanjio prednost rivala nakon samo pet minuta igre u nastavku, strelac je bio Onguene.

Ipak, već u 57. minutu Pedro vraća tri gola prednosti, druga asistencija za Barklija, prava majstorija Španca, koji je petom u skoku matirao protivničkog golmana.

U 85. minutu Minamino je smanjio na 2:4, da bi samo tri minuta kasnije Batšuaji kompletirao "petardu" Čelsija.

Konačan rezultat je u drugom minutu nadoknade postavio svojim drugim golom Japanac Minamino.

Čelsi na pripremama: remi sa Bohemijansom (1:1), pobeda protiv Sent Patriksa (4:0), poraz od Kavasakija (0:1), pobede protiv Barselone (2:1), Redinga (4:3) i Salcburga (5:3).

Čelsi: Kepa, Aspilikueta, Luiz, Zuma, Emerson, Žoržinjo, Kovačić, Pulišić, Barkli, Pedro, Abraham

Igrali su još: Alonso, Batušaji, Kristensen, Kenedi, Maunt, Tomori, Zapakosta