Arsenal slavio, pogodio novajlija

ponedeljak 01.08.2016.
09:27

Fudbaleri Arsenala zabeležili su pobedu nad meksičkom Gvadalaharom rezultatom 3:1 (1:0).

arsenal.com
arsenal.com

Arsen Venger je očekivano šansu pružio velikom broju igrača, ali sa ekipom i dalje nisu oni ključni - Čeh, Koščelni, Remzi, Ozil, Sančez i Žiru.

Mrežu Meksikanaca načeo je novajlija Rob Holding u 34. minutu, da bi na startu drugog poluvremena pogodili Okslejd-Čemberlen i Akpom.

Počasni pogodak za Čivas Gvadalaharu postigao je Zaldivar iz penala, 15 minuta pre kraja.

Arsenal se posle ove utakmice vraća sa američke turneje i seli se na Skandinaviju gde će odigrati još dva prijateljska meča protiv Vikinga (5. avgusta) i Mančester sitija dva dana kasnije.

''Tobdžije'' sezonu otvaraju utakmicom protiv Liverpula u nedelju 14. avgusta derbijem protiv Liverpula.