sreda 19.05.2021.
21:58

Kakva ludnica u borbi za šesto i sedmo mesto!

EPA-EFE/Justin Setterfield

Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima ekipu Kristal Palasa rezultatom 2:1 i tako došli u borbu za plasman u Ligu Evrope.

Arsenal je ovim trijumfom, inače četvrtim u nizu, skočio na poziciju devet, ali sa samo bodom manje od šestoplasiranog Totenhema, koji zauzima mesto za Ligu Evrope.

Na tabeli je velika gužva, Totenhem, Vest Hem, Everton i Arsenal vrebaju svoju šansu da uhvate poslednji voz za Ligu Evrope, pa će u poslednjem kolu biti još kako zanimljivo.

Arsenal je danas poveo u 35. minutu golom Pepea posle asistencije Tirnija i rezultatom 0:1 otišao je na odmor.

Benteke je izjednačio u 62. minutu, glavom posle Tauzendovog prekida i tada je delovalo da će i Arsenal prokockati pobedu.

Ipak, Mikel Arteta je napravio pravu izmenu, Edegor je zamenio Saku i u 91. minutu  je maestralno proigrao Martinelija za 1:2.

U poslednjim trenucima utakmice, Pepe je pogodio i drugi put večeras za 1:3 i veliku pobedu Arsenala.

Inače, u poslednjem kolu Arsenal dočekuje Brajton, dok Totenhem ima težak zadatak u Lesteru koji juri Ligu šampiona.